Tréner Martin Komárek bude do výberu CZE U16 vyberať z približne 40. hráčov

Tréner Martin Komárek bude do výberu CZE U16 vyberať z približne 40. hráčov

“Verím, že MS budú výborne pripravené a pre všetkých to bude veľkým zážitkom a zároveň motiváciu,” hovorí tréner českého výberu.

Prinášame vám štruktúrované interview s kormidelníkom českej U16 Martinom Komárkom.

V akom štádiu prípravy je váš tím pred MSJ v Bratislave?

Na jarnú časť roku máme naplánovaných niekoľko jednodenných kempov. V júni vyvrcholí príprava po skončení mládežníckych súťaží trojicou viacdenných sústredení na zimných štadiónoch. V nominácii máme teraz cca 40 hráčov, počet sa bude s blížiacim sa termínom MS zužovať na cieľových 23 hráčov.

Ako bude vyzerať príprava v nasledujúcom období?

Vo februári preveria sily výberu zápasy s mužskými celkami 2.NHBL. Od tejto konfrontácie očakávame dôkladné preverenie potenciálu tímu a jeho síl predovšetkým v obrannej a prechodovej fáze hry. O mesiac neskôr čaká U16 zraz v Praze – Hostivaři.

Je možné prezradiť nejaké mená hráčov vášho tímu?

V hľadáčiku máme teraz 40 mien. V tíme panuje zdravá konkurencia, ale súčasne tiež veľmi pozitívna tímová nálada, čo je pozitívna skutočnosť do ďalšej prípravy výberu.

Čo od MS v Bratislave očakávate?

Očakávame kvalitne pripravené MS s bohatým sprievodným programom. Verím, že pre všetkých zúčastnených hráčov bude štart na MS juniorov veľkým zážitkom a motiváciou do ďalšej práce na hráčskom rozvoji a raste.

Kto sa stane majstrom sveta vo vašej kategórii a prečo?

Myslím, že medzi favoritov bude patriť silný domáci výber. Veľmi dobre pripravená dorazí Kanada. Aj ostatné celky budú patriť k nebezpečným súperom. Verím, že aj naše družstvo dorazí po všetkých stránkach výborne pripravené.