Švajčiarska U20 túži preniknúť medzi silnú štvorku

Švajčiarska U20 túži preniknúť medzi silnú štvorku

Hlavný tréner švajčiarského národného tímu U20 Grégory Dumas poskytol rozhovor o prípravach tímu na majstrovstvá sveta juniorov v Bratislave.

V akom štádiu prípravy je váš tím čo sa týka MSJ v Bratislave?

V tomto momente robíme posledné dopĺňanie mužstva. Toto bolo nevyhnutné, nakoľko môj druhý tréner Marco Christen, ktorý bol so mnou v Moste a Strakoniciach, rezignoval zo svojho postu minulú jeseň. V tomto čase pripravujeme préningové víkendy, ktoré sa uskutočnia na jar a kompletizujeme zoznam potencionálnych hráčov. Všetci naši hráči hrajú na úrovni dospelých, mnoho z nich v dvoch najvyšších švajčiarskych ligách.

Ako budú prípravy pokračovať v nasledujúcom mesiaci?

Budeme mať kempy každý víkend od 24. – 25. mája až do 22. júna. Po tomto období vytvoríme výber a vytvoríme konečnú zostavu.

Môžete nám už povedať mená niektorých hráčov vášho tímu?

Počet možných hráčov je dosť malý. Preto si vážim, že môžeme použiť päť starších hráčov narodených v roku 1993 počas MS. Toto nepochybne posilní tím. Nemôžem vám povedať mená hráčov v tejto chvíli, ale veľa hráčov, ktorí bude nosiť naše farby v Bratislave, boli v U18 v Strakoniciach alebo v U20 v Písku. V našom tíme máme aj dvoch hráčov, ktorí boli minulý rok v St. John’s a ktorí môžu byť taktiež v tíme v Bratislave.

Aké sú vaše očakávania pre Bratislavu?

Vďaka starším hráčom predpokladám, že náš tím bude viac konkurencieschopný ako v 2012 a že zmenšíme rozdiel medzi nami a top národmi, možno im dokonca spôsobíme problémy. A čo je dôležitejšie, chceme byť prinajmenšom najlepší národ za veľkou štvorkou.

Kto sa stane majstrom sveta a prečo?

Neviem. Myslím, že to bude niekto z veľkej štvorky, ktorí bude počas šampionátu najhomogénnejší. Celkovo očakávam jeden vynikajúci turnaj.