Švajčiari si želajú rovnako dobrý turnaj, aký bol pred dvoma rokmi

Švajčiari si želajú rovnako dobrý turnaj, aký bol pred dvoma rokmi

Prinášame vám rozhovor s trénerom švajčiarskej reprezentácie U18 Stephanom Sidlerom.

Stephan Sidler bude v Bratislave viesť reprezentačný tím Švajčiarska U18. 207 dní pred začiatkom MSJ poskytol nasledujúci rozhovor.

Vysvetľujúci komentár švajčiarskej asociácie:
Podľa švajčiarskej koncepcie, tréneri švajčiarskych juniorských reprezentačných tímov zostávajú s hráčmi, keď idú do vyšších vekových kategórií. Pán Sidler prevzal tím U16 v Písku, teraz bude koučovať tím U18 v Bratislave a bude koučovať tím U20 v roku 2016.

V akom štádiu prípravy je váš tím pred MSJ v Bratislave?

Juniorské majstrovstvá Švajčiarska už začali a pokračujú. Mnoho budúcich hráčov U18 players je zapojených nielen do juniorských majstrovstiev ale tiež trénujú a hrajú s A a B tímami národných líg (tier 1 a tier 2). Predpokladám, že toto možno bude malá výhoda čo sa týka MSJ v Bratislave.

Ako budú prípravy pokračovať v nasledujúcom mesiaci?

Na začiatku roku 2014 budeme mať krátky kemp, aby sme otestovali niektorých nových hráčov a skontrolovali tých, ktorí boli s U16 tímom v Písku 2012 2012. Po skončení majstrovstiev Švajčiarska budeme mať tréningové kempy od konca mája až do polovičky júna prakticky každý víkend.

Môžete nám už povedať mená niektorých hráčov vášho tímu?

Máme niekoľko hráčov, ktorí sú už zafixovaní ako základ tímu. Toto sú v podstate hráči, ktorí sa už udomácnili v národnej lige A (tier 1). Samozrejme, ešte to nie sú lídri tímov alebo kľúčoví hráči, ale urobili viditeľný pokrok a sú veľmi užitoční pre svoje tímy. Máme dokonca dvoch hráčov, ktorí nazbierali ďalšie medzinárodné skúsenosti na Svetovom pohári v Pardubiciach. Celkovo – a s ohľadom na relatívne malý dostatok hráčov vo Švajčiarsku – tím U18 v Bratislave bude mať veľa podobného s tímom U16 z Pisku.

Aké sú vaše očakávania pre Bratislavu?

Predpokladáme, že znížime počet hráčskych chýb k nule. V Písku sme sa spoliehali jeden na druhého príliš často, zvlášť na začiatku turnaja. Ku koncu sme sa zlepšili a dosiahli niekoľko dobrých výsledkov. V Písku sme zdokonalili taktický základ našej hry, teraz musíme hrať perfektný svetový šampionát najmä z pohľadu defenzívy.
Čo sa týka kvality turnaja, očakávame rovnaký štandard, ako sme mali v Písku. Bolo by pekné, keby ho Slováci dokonca prekonali.

Kto sa stane majstrom sveta a prečo?

V športe sa môže stať veľa vecí . Predpokladám, že niektoré tímy prídu do Bratislavy s novými hráčmi. Takže karty budú znova zamiešané nanovo. Vzhľadom na tesnú prehru českej U16-ky vo finale v Písku očakávam, že budú tvrdo pracovať, aby tentokrát zvíťazili.