Slovenský výber U16 by rád zopakoval úspech spred dvoch rokov

Slovenský výber U16 by rád zopakoval úspech spred dvoch rokov

Okrem toho by tréneri Ladiver a Liška by radi pripravili kvalitný základ pre ďalšie výbery.

Slováci majú vo všetkých kategóriách nových trénerov, výber U16 povedú na majstrovstvách sveta juniorov Ľubomír Liška a Milan Ladiver. Prvý menovaný bol v roku 2011 asistentom trénera Töröka pri seniorskej reprezentácii na MS v Bratislave a prinášame vám s ním krátky rozhovor.

V akom štádiu prípravy je váš tím pred MSJ v Bratislave?

Na Slovensku je práve zimná prestávka. Zatiaľ monitorujeme hráčov. Boli sme sa osobne pozrieť na niekoľkých zápasoch. Komunikujeme s trénermi extraligových družstiev. Termín prvého sústredenia sa blíži.

Ako budú prípravy pokračovať v nasledujúcich mesiacoch?

Vo februári by sme si radi pozreli adeptov na reprezentačný dres na turnaji v Gajaroch. V marci by sme si ich radi otestovali na prvom reprezentačnom sústredení. Uvidíme, ako ich forma bude gradovať v apríli, aby sme v máji na ďalšom sústredení už pracovali iba s vybranou elitou.

Môžete nám prezradiť niektoré mená hráčov, ktorí sa predstavia na MS?

To vám zatiaľ určite neprezradíme. Do začiatku majstrovstiev sveta je ešte veľa času. Najprv chceme hráčov spoznať osobne, potom môžeme vysloviť prvé mená, ktoré by nemali chýbať na MSJ. Nemáme širokú základňu ako napríklad Česi, ale myslíme si, že niektorí hráči majú v sebe veľký potenciál prepracovať sa časom aj do seniorskej reprezentácie. Talenty mame v Spišskej Belej, Nitre, Kežmarku, Martine ale aj v ďalších mestách. Niektorí hráči sa presadzujú aj v extralige 19-ročných. Je z čoho vyberať a to nás teší.

Aké sú vaše očakávania pre Bratislavu?

Na domácej pôde sa od nás bude očakávať boj o tie najvyššie priečky. Urobíme pre to všetko, no zároveň bude veľmi dôležité urobiť kvalitný základ pre nasledujúce reprezentačné výbery. Hráči potrebujú medzinárodnú konfrontáciu pre svoj výkonnostný rast. Chceme dať šancu hráčom, ktorí hokejbal milujú a pre ktorých bude MSJ veľkou motiváciou do budúcna. Nech aj v sa nám budúcnosti podarí napodobniť seniorský úspech zo St. John´s.

Kto podľa sa vás stane majstrom sveta?

Nepoznáme ešte definitívne zloženie štátov v našej kategórii, ale Česko bude mat určite skvelé družstvo, ma širokú základňu, kvalitnú súťaž. Nemožno podceniť Švajčiarov. A Kanada bude tiež určite túžiť po kove najcennejšom. Veríme, že aj naše družstvo sa dostane ďaleko a priblíži sa k úspechu v tejto vekovej kategórii spred dvoch rokov. Radi by sme ho zopakovali.