Podľa kormidelníkov slovenskej U18 sa musí popracovať hlavne na psychike hráčov

Jurcak Zdenek - Podľa kormidelníkov slovenskej U18 sa musí popracovať hlavne na psychike hráčov

Prinášame vám štruktúrované interview s trénerom výberu Slovenska v kategórii U18.

Zdeněk Jurčák získal na MSJ v roku 2012 zlaté medaily s výberom U16. Podobný úspech by rád zopakoval aj v Bratislave v kategórii U18.

V akom štádiu prípravy je váš tím pred MSJ v Bratislave?

V roku 2013 sa tréneri slovenskej juniorskej reprezentácie U18 stretli štyri krát, pričom na sústredenie boli pozvaní hráči, ktorí na MSJ v Písku v kategórii U16 získali titul majstra sveta. Títo hráči budú prevažne tvoriť kostru tímu U18 v nadchádzajúcich MSJ v Bratislave. Na Slovensku prebieha juniorská extraliga v kategórii U19, kde títo hráči pravidelne hrávajú, dokonca niektorí z nich hrajú v extralige seniorov.

Ako budú prípravy pokračovať v nasledujúcich mesiacoch?

Začiatkom roka 2014 sa uskutoční sústredenie hráčov, kde káder bude doplnený novými hráčmi. Záverečná príprava pred MSJ v Bratislave bude prebiehať formou rôznych turnajov, na ktorých sa zúčastní reprezentácia SR v kategórii U18.

Môžete nám prezradiť niektoré mená hráčov, ktorí sa predstavia na MS?

Kostru tímu budú tvoriť prevažne hráči z kategórie U16 na MSJ v Písku, ktorí po MSJ v Písku na sebe naďalej pracujú a majú záujem reprezentovať SR v kategórii U18 v Bratislave.

Aké sú vaše očakávania pre Bratislavu?

Nie vždy je výhodou domáce prostredie. Bude veľmi dôležité pripraviť tím hlavne po psychickej stránke, lebo tlak verejnosti bude veľký. Veríme, že sa nám podarí vybrať to najlepšie čo v tejto kategórii doma máme, aby sme dosiahli čo najlepší výsledok.

Kto podľa sa vás stane majstrom sveta?

Každý zúčastnený tím príde do Bratislavy zvíťaziť. My urobíme všetko preto, aby sme im to sťažili. Myslím si, že v boji o titul majstra sveta sa bude rozhodovať medzi tímami Slovenskej republiky, Českej republiky a Kanady.