Podceniť Američanov v Bratislave by bolo veľkou chybou

Podceniť Američanov v Bratislave by bolo veľkou chybou

Scott Tarzy, generálny manažér USA: “Americké výbery U18 a U20 majú veľký potenciál.

Scott Tarzy, generálny manažér pre divíziu juniorov USA poskytol rozhovor za trénerov tímov U18 a U20.

V akom štádiu prípravy je váš tím čo sa týka MSJ v Bratislave?

Ako organizácia sme práve tam kde chceme a očakávame, že aj budeme. Po extrémne súťaživom kempe v decebri a po veľkom uvažovaní na finalizovaní súpisky sme presne v čase, aby sme sa začali pripravovať na MSJ v júni. V porovnaní s minulými rokmi sme vypracovali poradie systémov na lepšiu prípravu pre trénerov a hráčov na nadchádzujúce vyčerpávajúce mesiace. To, že sme mali kemp v danej lokalite, kde hráči s najväčšou perspektívou v krajine súťažili o limitované miesta na súpiske, nás povzbudilo k tvrdej práci a horlivosti. Tento čas bol tiež cenný pre trénerov, ktorí boli schopní oceniť talent hráčov proti rovnakým talentom.

Ako budú prípravy pokračovať v nasledujúcom mesiaci?

Teraz, keď bola stanovená konečná súpiska, je čas na prípravu. S tímom, pozostávajúcim z hráčov viacerých rôznych miest a štátov, začneme týždenné tréningy, ktoré sa budú konať v každom z daných regiónov. Tu budú tréneri schopní ďalej zhodnotiť hráčov, čo je niečo, čo trénerský tím nebol schopný robiť minulé roky. V rámci každého tréningu sa od hráčov bude očakávať, aby sa vyvíjali a adaptovali na medzinárodný štýl hry, stávajúc sa lepšie pripravenými a motivovanými pre nadchádzajúci úspech v júni.

Máte už určenú súpisku hráčov na turnaj?

Ako už bolo uvedené, konečná súpiska bola stanovená. Tím U20 sa skladá z dobrého mixu vracajúcich sa hráčov a taktiež nových hráčov, tím má veľký potenciál na významný úspech. Rozhodnutie, kto sa kde hodí, bude nasledujúcou skľučujúcou úlohou pre trénerský tím, ale s hráčmi, ktorí sú na súpiske, tréneri vítajú výzvu s otvoreným náručím. Súpiska U18 je zostavená s veľkým mixom schopností, veľkostí, rýchlosti, pevnej povahy a obratnosti. Celkovo ide o výborný mix hráčov.

Aké sú vaše očakávania pre Bratislavu?

Naše očakávania sú jednoduché, ideme sa pobiť o najlepšie umiestnenie. Nie je žiadnym tajomstvom, že najlepší hráči na svete v tejto vekovej kategórii budú súťažiť najvzájom proti sebe. Na predošlých MSJ bolo niekoľko budúcich hráčov NHL, ktorí sa zúčastnili zápasov. Úroveň talentu bude jedinečná a s každým tímom reprezentujúcim svoju krajinu naplno usilujúc sa získať najvytúženejšiu slávnu cenu, každý zápas bude zaisto veľkým bojom.

Kto sa stane majstrom sveta a prečo?

Dôverujeme nášmu personálu, našej príprave a čo je najviac dôležité, nášmu tímu. Je dôležité uvedomiť si, že ešte nikto nebol u nás korunovaný zlatou medailou víťaza; toto si treba zaslúžiť. Iba čas vie odpovedať na túto otázku. My sa sústredíme na nášho súpera každý deň a na nič iné.