Nováčik na svetovom šampionáte – Poľsko

Nováčik na svetovom šampionáte - Poľsko

Pani Katarzyna Kot, vedúca výberu reprezentačnej U20 Poľska nám poskytla krátky rozhovor.

V akom štádiu prípravy je váš tím čo sa týka MSJ v Bratislave?

Všetci naši hokejisti práve skončili finale ich národných líg. Sú to stale aktívni hráči a majú pravidelné denné tréningy na ľade a na umelom povrchu. Vybrali sme niekoľkých hráčov a dvoch trénerov, ktorí sú zodpovední za dobrú prípravu. Čo sa týka organizácie, určili sme rozpočet na našu účasť, potvrdili sme dopravnú spoločnosť (budeme mať vlastný autobus na celý čas turnaja) a teraz kvôli limitovanému rozpočtu hľadáme nie príliš drahé ubytovanie. Máme na výber niekoľko ponúk.”

Ako budú prípravy pokračovať v nasledujúcom mesiaci?

Pravidelnými dennými tréningami. Dva týždne pred turnajom nás 5-6 dní čakajú špecializované tréningy venované taktike a tímovej organizácii.

Môžete nám už povedať mená niektorých hráčov vášho tímu?

Prvý výber bol urobený. Tréneri čakajú na odpovede od niekoľkých hráčov. Myslím, že budeme pripravení potvrdiť niektoré mená už onedlho.

Aké sú vaše očakávania pre Bratislavu?

Očakávame, že získame poznatky o hokejbale a podelíte sa s nami o vaše skúsenosti o tomto športe. Odhadujeme, že hokejbal je perfektnou alternatívou pre hráčov počas letnej sezóny, takže by bolo výborne pripojiť sa k hokejbalovej rodine a pravidelne sa zúčatňovať turnajov, alebo priateľských zápasov. Na druhej strane, musíme využiť každú príležitosť na propagáciu hokeja v Poľsku – nielen ľadového hokeja, ale taktiež hokejbalu.

Kto sa stane majstrom sveta a prečo?

Na túto otázku si naozaj netrúfam odpovedať (úsmev)