Na svetový juniorský šampionát sa poctivo pripravujú aj arbitri

Na svetový juniorský šampionát sa poctivo pripravujú aj arbitri

“Už teraz vám môžem sľúbiť, že každý nominovaný rozhodca sa bude snažiť prezentovať nestrannosťou a úctou k pravidlám,” hovorí predseda rozhodcovskej komisie.

Vážení hokejbaloví priatelia a funkcionári,

Po majstrovstvách sveta v seniorskej kategórii, ktoré prebehli v Bratislave v roku 2011, sa do slovenskej metropole vracia svetový hokejbal s ďalšou vrcholnou akciou – Majstrovstvami sveta v kategóriách juniorov. Tak ako bude tento šampionát veľkým sviatkom pre všetkých hokejbalových hráčov a funkcionárov, ktorí sa ho vo svojich národných farbách zúčastnia, bude táto akcia rovnako vrcholným zážitkom pre všetkých rozhodcov, ktorí sa ho vďaka svojim výkonom vo svojich národných súťažiach budú môcť zúčastniť. Aj keď nominácia jednotlivých rozhodcov z celého sveta bude známa až v priebehu jari budúceho roku, už teraz pevne verím, že sa na šampionáte predstavia tí najlepší rozhodcovia z celého sveta, ktorí budú vybraní v spolupráci svojich komisií a taktiež s medzinárodnou komisiou a budú na šampionáte vystupovať ako jeden celok a jeden tím, podobne ako tomu bolo na posledných seniorských majstrovstvách sveta v kanadskom St. John´s, alebo na juniorskom šampionáte v českom Písku a Strakoniciach.

Rozhodcovia v akomkoľvek kolektívnom športe to nemajú nikdy jednoduché, vždy musia rozhodovať v zlomku sekundy a snažiť sa vyriešiť ťažké herné situácie, ktoré v zápasoch nastanú, podľa svojho najlepšieho svedomia a umu. Veľakrát sú to i také rozhodnutia, ktoré sa niektorej strane nemusia páčiť.

V mene celej Komisie rozhodcov ISBHF však môžem už teraz sľúbiť, že sa na tomto šampionáte každý nominovaný rozhodca bude snažiť prezentovať nestrannosťou s úctou k poriadkom a pravidlám hokejbalu a rozhodovanie bude prebiehať v duchu fair-play.

Jaroslav Pikula,
predseda medzinárodnej rozhodcovskej komisie.