Kanadská U16 sa do Bratislavy teší, vrátiť sa chce s titulom

Kanadská U16 sa do Bratislavy teší, vrátiť sa chce s titulom

Prinášame vám rozhovor s kanadským trénerom výberu U16 Dave Weloyom.

Štrukturovaný rozhovor s účastníkmi MSJ 2014 v Bratislave, p. Dave Weloy, hlavný tréner reprezentačného tímu Kanady U16.

V akom štádiu prípravy je váš tím čo sa týka MSJ v Bratislave?

Dokončili sme hráčske súpisky koordinované Gary Slavinom, riaditeľom reprezentácie a naším generálnym manažérom Normom Spritzerom. Tiež sme dokončili konferenčné trénerské rozhovory v cele jKanade, aby sme si zhodnotili naše tímové stratégie a teraz sme začali volať každému hráčovi kvôli osobnému telefonickému rozhovoru o ich cieľoch a úsilí k našej ceste do Bratislavy. O našich plánoch komunikujeme so všetkými hráčmi.

Ako bude príprava pokračovať v nasledujúcom mesiaci?

Hráči budú pokračovať v opakovaní si herných signálov a pýtaní sa akýchkoľvek otázok trénerského tímu až popríchod na náš prvý denný tréningový kemp. Hráčom bola tiež určená prísna diéta a cvičebný program, aby im pomohli pripraviť sa fyzicky a mentálne na MSJ 2014 v Bratislave, na Slovensku.

Môžete nám už povedať mená niektorých hráčov vášho tímu?

Áno, my sme sledovali týchto hráčov v minulých rokoch na Canadian National a na Western Cup Challenge turnaji a tiež sme komunikovali s hráčmi od výberu tímu v októbri 2013. Budeme aj naďalej pokračovať v komunikácii, budujúc si silné vzťahy a spoluprácu medzi sebou navzájom.

Aké sú vase očakávania pre Bratislavu?

Naše očakávnia z tohto nádherného mesta budú, aby si rodiny a hráči užívali nielen hokejbal, ale aj históriu a kultúru Bratislavy. Toto bude pre hráčov pamiatkou, na ktorú nikdy nezabudnú, vybudovanie nových priateľstiev v Kanade a v Bratislave.

Kto sa stane majstrom sveta 2014 a prečo?

Naším cieľom pre náš tím je, aby súťažil čo najlepšie, bojujúc o tohtoročný titul majstrov sveta. Veríme, že prostredníctvom sily kolektívu, tímovej disciplíny, rešpektu, rýchlosti, pracovnej etiky a hlbokého odhodlania nám dajú dobrú šancu. Napokon, ja verím, že všetky tieto tímy sú majstrami, keď to dotiahli na túto úroveň a že my by sme mali ísť domov s hrdosťou za našich hráčov, hrajúcich za ich národné vlajky.