Kanadská súpiska U18 je už kompletná

Kanadská súpiska U18 je už kompletná

Prinášame vám rozhovor s kanadským trénerom výberu U18 Tyrelom Spitzerom.

Štrukturovaný rozhovor s účastníkmi MSJ 2014 v Bratislave, p. Tyrel Spitzer, hlavný tréner reprezentačného tímu Kanady U18.

V akom štádiu prípravy je váš tím čo sa týka MSJ v Bratislave?

Hokejbalová sezóna v Kanade práve začala a nadšenie pre tento svetový šampionát denne narastá. Realizačný tím bol v kontakte, aby potvrdil herný štýl a smer, ktorý bude hrať. Teraz sme sa dozvedeli o hráčoch, ktorí boli vybraní pre náš tím od našich skautov a generálnych manažérov. Máme dobrú znalosť našich kľúčových hráčov tohtoročného tímu, skauti teraz robia posledné zmeny v súpiske. Teraz je dôležité, aby náš realizačný tím bol najednej lodi predtým, ako osloví našich hráčov s jasnou komunikáciou našich cieľov.

Ako bude príprava pokračovať v nasledujúcom mesiaci?

Súpiska je hotová. Budeme mať štrukturovaný míting s každým hráčom a podporným tímom, aby sme prediskutovali očakávania a taktiež im poskytli odpovede na akékoľvek otázky, ktoré môžu mať.

Môžete nám už povedať mená niektorých hráčov vášho tímu?

Micheal Zipp je navrátilec z U-16 tímu, na ktorého sa spolieham, že bude vodcom a bude súťažiť pre tím tohto roku. Zipp je defenzívny obranca, ktorý hrá nebojácny – agresívny štýl hry, ktorý je zložitý pre elitných hráčov súperiacich tímov. Kyle Pacholok je ďaľší navrátilec, ktorý hrá špeciálnu hru a má rýchlosť. Kastes a Weloy budú vyzvaní, aby boli schopní hrať zápas poskytujúc ofenzívu pre nás, obaja sú tiež navrátilci z U-16 tímu. Tristan Slavin bude požiadaný, aby predviedol pokoj v bráne pre náš tím tento rok, je to tiež navrátilec z U-16 tímu, ktorý získal bronz v roku 2012. Dúfame, že títo piati poskytnú skúsenosť a taktiež motiváciu pre nových členov tímu.

Aké sú vase očakávania pre Bratislavu?

Chceme bojovať každú sekundu, ktorú budeme na ihrisku. To je jediná cesta ako byť úspešný. Chceme hrať hokejbal kanadského štýlu, to znamená hrať vysoko intenzívne, s rýchlym pohybom loptičky, neúnavným forčekingom, inteligentnou neutrálnou zónou a defenzívnou zónou. To sú moje očakávania.

Kto sa stane majstrom sveta 2014 a prečo?

S talentovaným poľom súťažiacich pozostávajúcich z tímov ako sú Česko, Slovensko a USA, na by to bolo to veľmi ťažké odpovedať. V eliminačnom kole je všetko možné v jedinej hre môžete skončiť. Skutočne sa cítim presvedčený povedať, že to bude jeden z tých skôr spomenutých tímov, ktorý získa zlato!