Hokejbalisti USA plánujú oslavovať celú noc

Gólman USA Jones ocenil svojich spoluhráčov, američania boli v zápase o bronz trpezlivejší.

Aj v ďalšom boji o bronz na šampionáte, tento krát medzi USA do 20 rokov a rovesníkmi z Kanady, sa z víťazstva tešili hráči Spojených štátov amerických. Tí museli otáčať nepriaznivý vývoj stretnutia keď sa v 21. min. presadil Chris Celardi. Američanom sa podarilo vyrovnať ešte v druhej časti. V poslednej minúte prostrednej dvadsaťminútovky sa presadil Korey Wilson. Američanov podržal za nerozhodného stavu niekoľkokrát brankár Brandon Jones, ktorý bol po zápase vyhlásený za hviezdu duelu. „Vedel som, že musím byť oporou svojho tímu. Podarilo sa a potom potiahli iní a dokázali sme zvíťaziť. Ocenenie samozrejme poteší. Pracujem na sebe tvrdo a som rád, že sa to odzrkadľuje aj na výkonoch,“ tešil sa Jones. Američania spravili rozhodujúci krok za víťazstvom v rozmedzí 39. a 41. minúty. Presadili sa tri krát zásluhou Coltona Ansteyho, Codyho Swifta a Matthewa Kiesela. Kanaďania už iba skorigovali po presnom zásahu Dylana Churchwella na konečných 2:4. Hokejbalisti USA tak získali v priebehu niekoľkých hodín druhý krát sklap odvekého rivala.

Je to neopísateľný pocit. Ešte sa nám to doposiaľ nepodarilo. Vybehli sme na súpera razantne od začiatku stretnutia a čakali sme na príležitosť. Som rád, že sme boli trpezliví a vyhrali sme.