Česi túžia po dvoch striebrach opäť po zlate

Česi túžia po dvoch striebrach opäť po zlate

Jiří Mašík túži zo svojim tímom zopakovať úspech z Champéry z roku 2002.

Tréner reprezentácie CZE U20 Jiří Mašík odpovedal v rámci štruktúrovných interview na naše otázky.

V akom štádiu prípravy je váš tím pred MSJ v Bratislave?

Na MS v Bratislave sme sa začali pripravovať už v roku 2013. Štandardne prebiehajú kempy, sústredenia a turnaje vždy v zimnej pauze (december, január) a potom v letnej prestávke. Vo februári a v auguste sa zúčastňujeme kvalitne obsadených turnajov v Plzni a Novom Strašecí. Podstupujeme tam konfrontáciu s mužskými tímami, čo je vždy veľmi dobrá previerka. Aj týmto by som chcel organizátorom oboch turnajov poďakovať za pozvanie. Potom sú samozrejme na programe sústredenia, kde pracujeme na určitých veciach. A rovnako sa zo širšieho kádra vyberá postupne vyvolená dvadsaťtrojka hráčov. V tejto chvíli tvoríme jadro tímu. Záverečná finálna príprava začne po skončení jarnej časti extraligy mužov a extraligy dorastu.

Ako bude vyzerať príprava v nasledujúcom období?

Ako som už spomenul, absolvovali sme minulý víkend ťažký turnaj v Plzni. Som rád, že sme sa tam stretli so Slovenskou U20, pretože konfrontácií s rovnako starými výbermi je málo. Naviac Slováci budú na domácom MS jedným z najväčších favoritov na titul. Po skončení extraligy nás čaká niekoľko sústredení, máme naplánované stretnutie s našim A tímom a ešte máme pre chalanov nachystané jedno prekvapenie, ktoré sa dolaďuje. Verím, že im aj toto veľmi pomôže a naladí ich, aby zo seba vydali všetko. Po záverečnom sústredení v Břeclavi sa vlakom presunieme do Bratislavy.

Je možné prezradiť nejaké mená hráčov vášho tímu?

Určite žiadne mená zatiaľ hovoriť nebudem, ale kostru tímu máme zhruba vytvorenú. Čaká nás ešte pár akcií a nebolo by to fér. Naviac všetkým hráčom hovoríme, že nikto nomináciu nemá istú. Urobila sa výnimka pre päť hráčov ročníka 93, ktorá sa mi zrovna moc nepáči, tak uvidíme, či niektorých z hráčov tohto ročníku využijeme.

Čo od MS v Bratislave očakávate?

Samozrejme sa tešíme! Ak prídu všetky ohlásené tímy ,tak to bude veľká hokejbalová bitka. Verím, že domáci usporiadajú pekný šampionát. Hala je krásna, máme už objednaný hotel, ktorý spĺňa naše požiadavky, takže teraz sa už len dobre pripraviť. Po dvoch druhých miestach túžime urobiť všetko pre to, aby sme napodobnili náš tím z Champéry z roku 2002.

Kto sa stane majstrom sveta vo vašej kategórii a prečo?

To je ťažká otázka. O titul budú bojovať zasa štyri tímy – Kanada, Česká republika, Slovensko a USA.
Bude záležať, ako kto využije starších hráčov a hokejistov, pretože niektoré tímy na nich stavajú. Ale verím, že my sa dobre pripravíme a budeme o titul majstra sveta bojovať taktiež.