Briti budú chcieť v Bratislave konkurovať tým najlepším

Briti budú chcieť v Bratislave konkurovať tým najlepším

Prinášame vám rozhovor s generálnym manažérom hokejbalistov juniorských reprezentácií Veľkej Británie Stuartom Wilsonom.

V akom štádiu prípravy je váš tím čo sa týka MSJ v Bratislave?

Všetky tri vekové kategórie trénujú v rovnaké dni na tom istom ihrisku. Mali sme zatiaľ dva tréningy, tretí nás čaká tento víkend. Hodnotili sme všetkých hráčov, ktorí prejavili záujem a sme v štádiu finalizácie našich tímov. Dúfam, že do nedele budeme vedieť, koho zoberieme so sebou.

Ako budú prípravy pokračovať v nasledujúcom mesiaci?

Keďže už finalizujeme a chystáme sa oznámiť zloženie tímov, máme na programe tréning rýchlosti a obratnosti. Očakávame, že všetci hráči ho budú dodržiavať tak, aby sa neustále zlepšovali smerom k MSJ. Máme ďaľšie dva plánované tréningy a skúšame taktiež zorganizovať jeden, alebo dva prípravné zápasy.

Môžete nám už povedať mená niektorých hráčov vášho tímu?

Sme šťastní, že máme niekoľkých vracajúcich sa hráčov, ktorí dúfame uplatnia svoje skúsenosti z Písku 2012 a zo seniorského tímu. Sú to: Angus Laing, Shannon Laing, Dean McMillan, Joey Bull, Reece Bull, Tom Cole, Steven Moore, Scott Wright a Dan Walker. Určiť naše konečné tímy by sme mali byť schopní v nasledujúcom týždni.”

Aké sú vaše očakávania pre Bratislavu?

Do Písku 2012 sme išli s malými znalosťami štandardu MSJ. Zatiaľ čo výsledky, s ktorými sme prišli domov boli rozčarujúce, skúsenosti boli neoceniteľné. S týmito znalosťami dúfame, že tímy, ktoré sme vybrali budú konkurencieschopné vo všetkých zápasoch. Ak naši hráči budú schopní konkurovať v každej časti každého zápasu, myslím, že môžeme prísť domov spokojní s tým, že sme sa zlepšili a robíme pokrok v správnom smere nehľadiac na výsledky.

Kto sa stane majstrom sveta a prečo?

V Písku boli slovenské a české tímy vynikajúce. Myslím, že Česká republika bola sklamaná, že sa nepresadila viac vo svojej vlastnej krajine. Očakávam, že víťazi troch majstrovstiev budú z tejto skupiny. Kanada má výbornú organizáciu s veľkým množstvom hráčov, z ktorých si môžu vyberať. Slovensko je hostiteľská krajina a taktiež bude chcieť splniť očakávania. Česká republika sa bude chcieť odraziť z roku 2012, myslím, že zápasy medzi týmito tromi národmi budú napínavé.